www.rottka.pl --> Dom SieRottka

Pomorska Fundacja Rottka
KRS: 0000264192
REGON: 220298294
NIP: 585-14-26-492
80-236 Gdańsk,
Aleja Grunwaldzka 5
tel. 603 039 243
E-mail: fundacja@rottka.pl

Dom SieRottka

Dom SieRottka to nasze centrum pomocy rottweilerom, a sporadycznie także innym psom. Znajduje się na Pomorzu, w okolicach Pruszcza Gdańskiego. Zwykle przebywa w nim od 7-10 psów. Stale zajmują się nimi dwie osoby: Marta Pogorzelska i Jarosław Roman. Oboje od kilkunastu lat związani z rottweilerami, od kilkudziesięciu zajmujący się zwierzętami (psami, kotami, końmi). Nasze psy są w rękach profesjonalnych opiekunów, posiadających wieloletnie doświadczenie z zakresu pracy trenerskiej, resocjalizacyjnej i socjalizacyjnej z psami, Jarek dodatkowo posiada uprawnienia i licencję z zakresu pracy pozoranta z uprawnieniami FCI (Federation Cynologique Internationale).
 
Dom SieRottka to taki rozbudowany, bardziej zaawansowany Dom Tymczasowy. Przez niego przewija się większa część rottweilerów, którą bierzemy pod swoje skrzydła. Kiedy pies do nas trafia zazwyczaj od razu konieczna jest wizyta weterynaryjna, przeprowadzenie badań, wdrożenie leczenia. Gdy tylko stan zdrowia na to pozwala przeprowadzamy kastrację/sterylizację. W Domu SieRottka obserwujemy również zachowanie naszych podopiecznych i staramy się jak najdokładniej je scharakteryzować. W miarę możliwości sprawdzamy, czy rottek nadaje się do domu z innymi psami, z kotami, czy akceptuje lub toleruje dzieci, obcych, gości, znajomych. Czy poradzi sobie z nim przeciętny właściciel psa, czy też wymaga właściciela znającego rasę i posiadającego odpowiednie cechy charakterologiczne. Dobrze przeprowadzona obserwacja to zwiększenie szans na odpowiedni dobór domu adopcyjnego.
 
Właśnie do Domu SieRottka kierujemy psy ze skłonnościami lub epizodami agresji, co do których istnieje podejrzenie lub pewność, że kogoś ugryzły, a niejasne są dokładne okoliczności w jakich to się stało. Marta i Jarek mają warunki a także doświadczenie niezbędne do tego, aby przeprowadzić obserwację ustalającą czy można go bezpiecznie wydać do adopcji czy też wymaga dalszych konsultacji i terapii behawioralnej.
 
Oczywiście nie musimy nikomu tłumaczyć, że to wszystko kosztuje. Utrzymanie psów w Domu SieRottka, karmy, suplementy, wizyty weterynaryjne, badania, leczenie, konsultacje specjalistyczne... to koszty, koszty, koszty... Bez Waszego wsparcia psy nie mogłyby liczyć na takie miejsce jak Dom SieRottka. Dlatego każda pomoc jest mile widziana. Finansowa, rzeczowa (karma, smakołyki, zabawki, suplementy, lekarstwa, posłania, obroże, smycze, kagańce oraz rzeczy do sprzedaży na “bazarkach”) oraz osobista – umówiona wizyta w Domu SieRottka z podarunkami i smakołykami dla naszych psów, to nie tylko ogromna przyjemność dla psów ale również bardzo często terapia ucząca takiego psiaka od zera, że istnieją ludzie, którzy są dobrzy, że ręka nie tylko bije, ale potrafi również głaskać i dawać przyjemność...

Aby wesprzeć nasze działania można wpłacić celową darowiznę z dopiskiem Dom SieRottka:

 

Dom

 

Pomorska Fundacja Rottka: konto bankowe: 53 1090 1098 0000 0001 0587 2375, przelewy zagraniczne: kod SWIFT (BIC code): WBKPPLPP. Pay Pal: fundacja@rottka.pl, darowizna przez DOTPAY

 

Zapraszamy serdecznie do współpracy i pomocy psom.

Prawa autorskie   Pomorska Fundacja Rottka ©  2007 - 2019   Ochrona danych
Online  4