www.rottka.pl --> Informacja ofiar pogryzień

Pomorska Fundacja Rottka
KRS: 0000264192
REGON: 220298294
NIP: 585-14-26-492
80-236 Gdańsk,
Aleja Grunwaldzka 5
tel. 603 039 243
E-mail: fundacja@rottka.pl

Informacja ofiar pogryzień

Pomoc Pani Katarzynie z Nowej Wsi pogryzionej przez 3 psy

13 stycznia 2015 roku, w godzinach przedpołudniowych zdarzyła się tragedia, którą przez kolejne dni żyła cała Polska. Pani Katarzyna z Nowej Wsi jak codziennie o tej porze wyszła na spacer ze swoją 9 miesięczną córeczka, Marysią. Nieopodal posesji przy ul. Bursztynowej rzuciły się na Nią trzy psy. Początkowo tylko osaczyły ją warczały, ale gdy mała Marysia w wózku zaczęła płakać, rzuciły się w stronę wózka i przerażonej Pani Katarzyny. Zdesperowana, by psy nie skrzywdziły maleństwa, Pani Katarzyna rzuciła się w przeciwnym kierunku, licząc, że psy pobiegną za Nią i odciągnie ich agresję od dziecka. Dziś skromnie mówi, że tak przecież postąpiłaby każda matka…

Pani Katarzyna w wyniku pogryzień przez trzy psy doznała ogromnych obrażeń. Psy rwały jej mięso z łydek, nóg, lizały rany, chłeptały krew, poszkodowana wspomina chwile bólu i grozy, opowiadając, ze miała wrażenie, że psy ją jadły. Na chwilę przestawały, by zacząć od nowa. Modliła się o śmierć, walczyła tylko dlatego, że bała się o pozostawioną Marysię.

Trudno sobie wyobrazić ból, jaki przeżyła Pani Katarzyna. Rany są ogromne, obrażenia bardzo rozległe, pierwsza noc była kluczowa, gdyż lekarze ze szpitala we Włocławku walczyli o życie pogryzionej kobiety, nie mając pojęcia, czy dotrwa do rana. Gdy to się udało, rozpoczęło się ratowanie zagrożonej amputacją nogi, które trwa do dzisiaj, kontynuowane już w Klinice Chirurgii Plastycznej Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy, gdzie dokonano przeszczepu. Sytuacja nadal jest niepewna.

Pomorska Fundacja Rottka włączyła się już w pierwszych dniach w pomoc ofierze pogryzienia i Jej Rodzinie. Zapewniliśmy bezpłatną pomoc prawną oraz zorganizowaliśmy dla Rodziny pomoc niezbędną pomoc psychologiczną. Poszkodowana otrzymała pomoc psychologiczną w szpitalu, ale Mama Pani Katarzyny, potrzebowała natychmiastowej pomocy, oprócz ogromnej tragedii na Rodziców Pani Kasi spadło zajmowanie się trójką dzieci, 9 miesięczną Marysią, 12 letnim Kacprem i 15 letnią Natalią. Na nowo trzeba było poukładać życie po tragedii, jakiej wszyscy doświadczyli. Mieszkańcy Nowej Wsi także nie pozostali bierni i zorganizowali akcję zbierania krwi dla Pani Katarzyny. Udało się zebrać wystarczającą ilość. Jednak potrzeby rosną i mimo, że echa tragedii odbijają się coraz ciszej w mediach, pomoc nadal jest bardzo potrzebna, bardziej niż na początku, gdyż dopiero teraz pojawiają się konkretne, zmaterializowane potrzeby. Obecnie najpilniejsze jest zapewnienie środków opatrunkowych i kontynuowanie psychoterapii dla matki i dzieci poszkodowanej.

Fundacja kontaktowała się z wójtem gminy Włocławek oraz z powiatowym lekarzem weterynarii, prowadzącym obserwację w kierunku wścieklizny psów, które pogryzły Panią Katarzynę. W związku z tym, że opieka nad psami nie była sprawowana właściwie i nosiła znamiona znęcania się nad zwierzętami, wnioskowaliśmy o zabranie tych psów oraz o wydanie zakazu hodowli na terenie posesji przy ul. Bursztynowej i zabezpieczenie oraz wysterylizowanie psów, które tam pozostały. Finalnie, pod naciskiem ze wszystkich stron właściciel zrzekł się trzech psów. Los pozostałych zwierząt i dalsze nasze postulaty nadal stoją pod znakiem zapytania.

Potrzebujemy niezwłocznie:
1. Opatrunki aquacel ag surgical (firmy ConvaTec) duże np. 20×30 cm - 5 opakowań.                                                 
2. Zestaw opatrunkowy do terapii podciśnieniowej (zestaw opatrunkowy typu V.A.C. GRAM FOAM duży z dodatkami) oraz zbiornik z żelem typu ATS 500ml - 1 zestaw.             
3. Urządzenie do terapii podciśnieniowej V.A.C firmy(K C I).
Na terapię psychologiczną rodzina poszkodowanej została przez Fundację skierowana do certyfikowanego psychoterapeuty, psycholog Grażyny Bończewskiej z Centrum Psychoterapii PROGRES we Włocławku. Koszt jednej wizyty to 150 zł. Dotychczas umówiliśmy 3 sesje psychoterapeutyczne i zapewne będą kolejne.

Wpłat na rzecz pomocy Pani Katarzynie można dokonywać:
na konto: 96 1090 1098 0000 0001 2131 2061
przez DOTPAY Fundacji
Pay Pal: fundacja@rottka.pl
w tytule podając: Katarzyna Kozłowska

Jak możesz przekazać 1% swojego podatku Katarzynie Kozłowskiej, która padła ofiarą bestialskiego pogryzienia przez 3 psy broniąc swojej 9 miesięcznej córki? 


Krok 1. Oblicz kwotę podatku do zapłacenia za dochody uzyskane w ubiegłym roku, standardowo wypełniając rubrykę: podatek należny (lub kwota należnego ryczałtu) odpowiedniego formularza PIT. 

Krok 2. Wypełnij rubryki zeznania podatkowego zatytułowane “Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”: 

H. 122. Numer KRS wpisz: 0000264192 

Wnioskowana kwota: wpisz kwotę równą wartości 1 procenta swojego podatku należnego 

I.124. Cel szczegółowy: KATARZYNA KOZŁOWSKA (bardzo ważne, na podstawie tego wpisu pieniądze zostaną przekazane na potrzeby ofiary pogryzienia) 

I. 125. zaznacz x (wyrażasz zgodę na przekazanie danych*) – tylko zaznaczając to pole, masz pewność, że 1% zostanie przekazany właściwie. 

*Podatnik ma prawo wyrazić zgodę na podanie swoich danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu) organizacji pożytku publicznego; informacje te przekazuje urząd skarbowy; zgodę podatnik wyraża w formularzu PIT, zakreślając odpowiednią rubrykę (PIT-28 poz. 134, PIT-36 poz. 310, PIT-36L poz. 110, PIT-37 poz. 129, PIT-38 poz. 63).

Zamieszczona fotografia: pomorska.pl

 

Edit: marzec 2018.

 

Po dwóch latach, ktore upłynęły pod znakiem kilku operacji, rehabilitacji i leczenia, Pani Katarzyna nadal nie odzyskała sprawności i pozostaje pod opieką fundacji. Otwierająca się rana na nodze, na której nie przyjęły się przeszczepy zarówno ze skóry własnej, jak i sztucznej, nie pozwala na normalne funkcjonowanie bez bólu.

 

Dodatkowe zdjęcia do informacji:  » Weświetl
Źródło informacji  www.rottka.pl  
Data umieszczenia: 2018-03-08 13:19:09
Informację przeczytano:  2853 razy 

send mail
Wyślij informację e-mailemx
Tutaj możesz zawiadomić znajomego o ciekawej informacji, lub inną osobę, o której wiesz, że jest zainteresowana tą tematyką.
Tytuł informacji: Pomoc Pani Katarzynie z Nowej Wsi pogryzionej przez 3 psy
Rubryki zaznaczone (*) są wymagane

Prawa autorskie   Pomorska Fundacja Rottka ©  2007 - 2019   Ochrona danych
Online  20