www.rottka.pl --> Aktualności

Pomorska Fundacja Rottka
KRS: 0000264192
REGON: 220298294
NIP: 585-14-26-492
80-236 Gdańsk,
Aleja Grunwaldzka 5
tel. 603 039 243
E-mail: fundacja@rottka.pl

Aktualności

Moneta z rottweilerem - wspaniałe wieści

No to startujemy z kolejną fajną – oczywiście w naszej nieobiektywnej ocenie, akcją, która będzie promować rottweilery, hodowle, a nam pozwoli trochę nad tym popracować dzięki czemu nasza praca obróci się w pieniądze na pomoc psom.

[b]Przez Mennicę Kresową zostaliśmy zaproszeni do współpracy przy tworzeniu serii monet okolicznościowych występujących pod wspólnym tytułem „Nasi Przyjaciele”.  
Pomorska Fundacja Rottka wystąpi w tym przedsięwzięciu jako Emitent Honorowy.[/b]

W serii powstała już [b]pierwsza moneta z wizerunkiem labradora[/b] w ilości 3000 sztuk w mosiądzu oraz 300 sztuk w materiale zwanym nowym srebrem. Przewidywana jest emisję w srebrze Ag 925 w nakładzie 250 sztuk stemplem lustrzanym i 250 w oksydzie, być może w złocie. Monety w emisji występują w plastikowym, przezroczystym opakowaniu, aby chronić cenną zawartość.

[b]Sama mennica udostępnia następujące informacje o pierwszej monecie w serii:
[/b]Miłośnicy rasy cenią ją za wspaniały charakter, pogodną naturę i niezwykłe wręcz przywiązanie do właściciela. Tak jak każdy numizmat z Mennicy Kresowej, labrador jest wspaniałym towarzyszem zarówno dzieci, jak i dorosłych i naprawdę zasługuje na popularność, która stale rośnie. Są trzy odmiany kolorystyczne - biszkoptowa, czarna i czekoladowa. Teraz Mennica Kresowa wykreowała czwartą i piątą - mosiężną z CuZn oraz srebrzoną z Nowego Srebra. Wbrew nazwie, rasa ta nie pochodzi z Labradoru, ale z wybrzeża Nowej Funlandii. Psy te uczono przenoszenia rybackich sieci po cienkim lodzie. Na początku XIX wieku kanadyjscy rybacy z Nowej Funlandii przypływali na zachodnie wybrzeże, by handlować rybami, a niektórzy z nich sprzedawali również swoje psy. Labradory odniosły szybko sukces jako psy myśliwskie. W połowie XIX wieku rasa została przywieziona do Wielkiej Brytanii. Lord Malmesbury był pierwszym, który w 1887 roku nazwał te psy labradorami a Angielski Związek Kynologiczny w 1903 roku oficjalnie uznał tę rasę. Labrador to pies, który wbrew swoim naturalnym instynktom, wyszukuje zranioną zwierzynę, lecz nie zjada jej, co nakazywałby instynkt drapieżnika, ale przynosi nieuszkodzoną myśliwemu. Labradory są urodzonymi pływakami i znakomicie czują się w wodzie. Wszyscy numizmatycy i właściciele psów, nie tylko labradorów, będą zachwyceni otrzymując taki prezent pod choinkę. Inauguracja sprzedaży 15 grudnia w wersji mosiężnej i 22 grudnia w Nowym Srebrze. Następne planowane emisje to: Rottweiler, York, Owczarek niemiecki, Jamnik, i typowy polski kundelek. Mamy nadzieję na kontynuacje tej serii przez wiele miesięcy i lat. Zapraszamy!!! 

[b]Druga moneta w serii będzie poświęcona rottweilerom, [/b][b]co nas niezmiernie cieszy. Zastrzegliśmy sobie jednak, że wybór wizerunku rottweilera leży wyłącznie w naszej gestii, na co mennica przystała. Jak wiemy, głowa rottweilera ważna rzecz i nie chcielibyśmy w tym wypadku doznać rozczarowania. [/b]Awers monety to miejsce w którym dumnie prezentować będziemy piękną głowę rottweilera, rewers jest stały dla całej serii i ma wytłoczony napis  „Nasi Przyjaciele” oraz odcisk łapy.

[b]Emisja będzie w nakładzie 3000 sztuk w mosiądzu i 300 sztuk w Nowym srebrze. Wybijemy również ok. 200 sztuk w czystym srebrze oraz 50 sztuk w złocie.[/b]

[b]Cena sprzedaży: 20 zł za mosiądz i 25 zł za nowe srebro.
Srebro i złoto to przyszłość I ceny podamy w późniejszym terminie.
[/b]
W związku z powyższym pragniemy rozpisać konkurs na wizerunek rottweilera, który będzie zdobił ową monetę. Szczegóły konkursu podamy lada chwila, właśnie są w opracowaniu. [b]Oczywiście na monecie widnieć będzie głowa rottweilera z polskiej hodowli lub przebywającego w polskiej hodowli,[/b] niekoniecznie z polskim przydomkiem. Przy tym, jak będziemy reklamować monetę wymienione będzie imię psa i nazwa hodowli, z jakiej pochodzi.

I tym razem mamy nadzieję na duży odzew hodowców i udostepnienie zdjęć pięknych okazów z ich hodowli. Czas coś robić fajnego, aby przybliżyć ludziom naszą ukochaną rasę i powalczyć o wizerunek tych pięknych i dumnych psów. Mam nadzieję, że nasza akcja wszystkim się spodoba i zostanie przyjęta z sympatią.
[b]Emisja ruszy szybko i do końca lutego pojawią się monety w sprzedaży.[/b] Będziemy bardzo uradowani, gdy np. na wystawie klubowej do pięknych pucharów uda nam się dołączyć do nagrody monetę :).

Więcej szczegółów podamy wkrótce.

Źródło informacji  Pomorska Fundacja Rottka   (Link do źródła)
Data umieszczenia: 2011-01-14 00:03:21
Informację przeczytano:  1093 razy 

send mail
Wyślij informację e-mailemx
Tutaj możesz zawiadomić znajomego o ciekawej informacji, lub inną osobę, o której wiesz, że jest zainteresowana tą tematyką.
Tytuł informacji: Moneta z rottweilerem - wspaniałe wieści
Wpisz znaki widoczne poniżej na obrazku zachowując odpowiednio wielkość
Reload Image
Captcha image
Rubryki zaznaczone (*) są wymagane

Prawa autorskie   Pomorska Fundacja Rottka ©  2007 - 2019   Ochrona danych
Online  11