www.rottka.pl --> Aktualności

Pomorska Fundacja Rottka
KRS: 0000264192
REGON: 220298294
NIP: 585-14-26-492
80-236 Gdańsk,
Aleja Grunwaldzka 5
tel. 603 039 243
E-mail: fundacja@rottka.pl

Aktualności

Dzień pod Psiuńciem

"Dzień pod Psiuńciem" – psy pomagają dzieciom.

 

Bogactwem człowieka są: uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo.

Phil Bosmans

 

Pomorska Fundacja Rottka organizuje akcję skierowaną do dzieci z pomorskich domów dziecka. Impreza dotyczy wprawdzie naszych psów tylko pośrednio, ale to one będą stanowiły jedną z atrakcji przewidzianych dla maluchów. Z dumą chcielibyśmy też poinformować, że to wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu.

 

Za cel postawiliśmy sobie, aby poprzez zabawę i wspaniale spędzony czas, nauczyć dzieci jak postępować z psami.

 

Ten dzień pełen atrakcji – prawdziwy „Dzień pod Psiuńciem” - zaplanowaliśmy na marzec/kwiecień 2009. Specjalnie w tym celu wynajęliśmy salę mogącą pomieścić ok. 70 osób.

 

Pierwszym punktem programu będzie spektakl pt. „Tymoteusz i Psiuńcio” wystawiony przez Teatr Lalkowy „Balbina”. W rolę Psiuńcia wciela się maskotka rottweilera. Oprócz walorów czysto artystycznych, spektakl niesie ze sobą również wartości edukacyjno – wychowawcze. Pokazuje jak postępować z psami, ile warta jest przyjaźń, jak walczyć z przeciwnościami losu.

 

Kolejnym punktem planu dnia będzie pokaz prawidłowego postępowania z psami nie tylko w zabawie, ale też w sytuacjach zagrożenia, przeprowadzony przez naszych wolontariuszy. Po zakończeniu pokazu, dzieciaki, pod czujnym okiem opiekunów i reprezentantów Fundacji, będą mogły pobawić się z czworonogami, zadawać pytania, dowiedzieć się jeszcze więcej o sposobie, w jaki należy postępować z psami.

 

W trakcie imprezy nie zapomnimy o rzeczach bardziej przyziemnych, ale równie przyjemnych – zaplanowaliśmy poczęstunek przygotowany specjalnie z myślą o małych widzach oraz urocze podarunki.

 

Program „Dnia pod Psiuńciem” jest bardzo napięty i mamy pewność, że dostarczy zarówno dzieciom, jak i organizatorom, wiele mile spędzonych chwil, wzruszeń i oczywiście ogrom wspaniałej zabawy!

 

Zapraszamy sponsorów do zaangażowania się i współuczestniczenia w akcji poprzez wsparcie finansowe. Liczymy na każdą pomoc od firm, organizacji, biznesmenów i osób prywatnych, którzy podobnie jak my, chcieliby rozjaśnić szarość życia podopiecznych domów dziecka.

 

To pierwsza taka akcja z cyklicznie zaplanowanych w pozostałych województwach naszego kraju. Wszelkie informacje można uzyskać pod adresem: fundacja@rottka.pl .

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Sopotu Pana Jacka Karnowskiego:


 

 

Patronat medialny nad akcją objęli:

Miesięcznik Mój PiesPlatforma Medialna

 

 

Źródło informacji  www.rottka.pl  
Data umieszczenia: 2009-02-24 23:37:06
Informację przeczytano:  1573 razy 

send mail
Wyślij informację e-mailemx
Tutaj możesz zawiadomić znajomego o ciekawej informacji, lub inną osobę, o której wiesz, że jest zainteresowana tą tematyką.
Tytuł informacji: Dzień pod Psiuńciem
Wpisz znaki widoczne poniżej na obrazku zachowując odpowiednio wielkość
Reload Image
Captcha image
Rubryki zaznaczone (*) są wymagane

Prawa autorskie   Pomorska Fundacja Rottka ©  2007 - 2019   Ochrona danych
Online  12