www.rottka.pl --> W nowym domu - Atos

Pomorska Fundacja Rottka
KRS: 0000264192
REGON: 220298294
NIP: 585-14-26-492
80-236 Gdańsk,
Aleja Grunwaldzka 5
tel. 603 039 243
E-mail: fundacja@rottka.pl

W nowym domu

Atos

Nr adopcji: P/001086/2018

ATOS: Dla ułatwienia identyfikacji, Atosowi założyliśmy czarną obrożę. Około 2 letni pies w typie rottweilera. W stosunku do ludzi nie wykazuje agresji, lecz dystans, strach i obawę. Nieco wolniej niż Portos, ale jednak przełamuje opory i po dłuższej chwili garnie się do człowieka. Mimo wszystko trudniej było wyciągnąć go z kojca niż Portosa. Wymagało to więcej cierpliwości i czasu. Założenie obroży przebiegało problematycznie, ale zakończyło się sukcesem (bez aktów agresji ze strony psa). Chodzenie na smyczy chaotyczne, smakołyki chętnie przyjmowane. Na grzbiecie wyraźne wyłysienia, grzbiet zapadnięty, „siodłaty”, łapy wykrzywione z powiększonym obwodem wokół nadgarstków - możliwe, że z powodu obrzęku. Chód chwiejny (tył psa wyraźnie niestabilny). Przysiadanie za każdym razem z odstawianiem łapy na bok, w postawie wskazującej na ból stawów. Zaglądaliśmy w uszy (brudne, ale bez stanów zapalnych, przynajmniej według oględzin). Naszą uwagę przykuł widoczny stan zapalny oczu, łzawienie i mokra okolica pod oczami. Należy się liczyć z koniecznością operacji entropium - na jednej lub nawet na obu powiekach. Oczywiście czekamy na opinię weterynarza. 
Podsumowując, Atos podobnie jak Portos pozwalał się dotykać po całym ciele. Po opanowaniu pierwszego dystansu widać było, że sprawia mu to nawet przyjemność, tulił się i cieszył z kontaktu... a to, jak i u Portosa, dobrze rokuje i napawa nas optymizmem.

Przypominamy: Podjęliśmy decyzję o przewiezieniu wszystkich trzech psów razem do hotelu, gdzie zostaną wykonane niezbędne badania i diagnostyka. Wdrożone zostanie leczenie zgodnie z wytycznymi weterynarza i dopiero wtedy będzie można je adoptować. W tym czasie zaobserwujemy bardziej szczegółowo ich zachowanie i ocenimy charakter, co pozwoli dopasować do nich właściwy dom lub domy. Teraz nie potrafimy jeszcze odpowiedzieć na pojawiające się pytania czy i kiedy zostaną rozdzielone oraz kiedy będą gotowe do adopcji.

Wszystkich chętnych udzielenia pomocy psom prosimy o wsparcie. Dzięki Wam i z Wami mamy szansę realnie poprawić ich byt i zmienić życie. Pragniemy móc Wam za kilka miesięcy pokazać, jak każdy z nich leży na kanapie <3.

Udział w zbiórce na ich potrzeby <3 <3 ♥: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/3rottki

Karma: https://zwierzakom.pl/…/Brit-Care-Dog-Show-Champion-S…/1369…

Suplementy:
Mączka z małży nowozelandzkich: https://zwierzakom.pl/…/Maczka-z-malzy-nowozelandzkich-…/257
Czarci pazur: https://zwierzakom.pl/…/Diabelski-pazur-BIO-organiczny-…/876
Olej z dzikiego łososia: https://zwierzakom.pl/…/Olej-z-dzikiego-lososia-z-Alask…/314 a w przypadku całej trójki najlepiej sześciopak: https://zwierzakom.pl/…/SZESCIOPAK-Olej-z-dzikiego-los…/1049 
Olej Omega3: https://zwierzakom.pl/…/Olej-Omega3-dla-psow-i-kotow-50…/316 a w przypadku całej trójki najlepiej sześciopak: https://zwierzakom.pl/…/SZESCIOPAK-Olej-Omega3-dla-pso…/1240.

W adresie do wysyłki prosimy podawać od razu: Centrum Zwierzak, ul. Iglasta 44/46, 92-736 Łódź,
Telefon 601 721 101

Tytułem wsparcia naszych działań możecie również dokonać wpłaty na konto bankowe: Pomorska Fundacja Rottka: 53 1090 1098 0000 0001 0587 2375 z dopiskiem: psy z lasu
przelewy zagraniczne: kod SWIFT (BIC code): WBKPPLPP
Pay Pal: fundacja@rottka.pl

#rottka #pomocrottweilerom #psyzlasu

Charakterystyka:
Polecamy:
Płeć: pies
Zdolność płciowa: nie kastrowany
Wiek: 2  lata
Lokalizacja: Łódź
Wolontariusz: Katarzyna Tomasik
Do domu z ogrodem

Prawa autorskie   Pomorska Fundacja Rottka ©  2007 - 2019   Ochrona danych
Online  22