www.rottka.pl --> W nowym domu - Portos

Pomorska Fundacja Rottka
KRS: 0000264192
REGON: 220298294
NIP: 585-14-26-492
80-236 Gdańsk,
Aleja Grunwaldzka 5
tel. 603 039 243
E-mail: fundacja@rottka.pl

W nowym domu

Portos

Nr adopcji: P/001084/2018

PORTOS, około 2 letni pies w typie rottweilera znaleziony w rejonie pomiędzy Kwidzynem a Sztumem w lesie wraz z dwoma innymi rottweilerami, najprawdopodobniej braćmi. Wszystkie psy wspierają się i trzymają razem, lecz to właśnie Portos przewodzi stadu. W stosunku do ludzi nie wykazuje agresji, lecz dystans, strach i obawę jednocześnie garnąc się do człowieka. Postawa psa ambiwalentna. Na początku widać było duże wahanie i wycofanie, wystraszony przypadał do ziemi jednak po łagodnym przemawianiu i podawaniu smakołyków Portos najszybciej oddzielił się od pozostałych psów i chętniej poddał się dotykowi. Mimo to, co jakiś czas uginał łapy ze strachu, a potem przytulał. I tak na zmianę. Założenie obroży i smyczy spotkało się z unikami, widać było, że pies nie zna tych sprzętów, ale pozwolił na ich założenie. Próba przejścia na smyczy chaotyczna, smakołyki pomagały i wskazywały nieco drogę. Bardzo przerzedzona i przetarta sierść, miejscami skóra wydrapana do krwi. Wyłysienia mniejsze i większe zajmują ponad połowę ciała. Grzbiet zapadnięty, „siodłaty”, lapy wykrzywione z powiększonym obwodem wokół nadgarstków - możliwe, że z powodu obrzęku. Pies często przysiadał, dłuższe chodzenie sprawiało mu problem, dodatkowo przerywane było uporczywym świądem i chęcią drapania. Ze wszystkich trzech psów to właśnie on poruszał się najlepiej i najsprawniej, zaznaczyć należy, że żaden z nich nie ma prawidłowego ruchu. Przysiadanie za każdym razem z odstawianiem łapy na bok, w postawie wskazującej na ból stawów. W rezultacie Portos pozwalał się dotykać po całym ciele, po opanowaniu pierwszego dystansu widać było, że sprawia mu to przyjemność, tulił się i cieszył z kontaktu, a to dobrze rokuje i napawa nas optymizmem.

Obecnie podjęliśmy decyzję o przewiezieniu wszystkich trzech psów razem do hotelu, gdzie zostaną wykonane niezbędne badania i diagnostyka. Wdrożone zostanie leczenie zgodnie z wytycznymi weterynarza i dopiero wtedy będzie można je adoptować. W tym czasie zaobserwujemy bardziej szczegółowo ich zachowanie i ocenimy charakter, co pozwoli dopasować do nich właściwy dom lub domy. Teraz nie potrafimy jeszcze odpowiedzieć na pojawiające się pytania czy i kiedy zostaną rozdzielone oraz kiedy będą gotowe do adopcji.

Wszystkich chętnych udzielenia pomocy psom prosimy o wsparcie. Dzięki Wam i z Wami mamy szansę realnie poprawić ich byt i zmienić życie. Pragniemy móc Wam za kilka miesięcy pokazać, jak każdy z nich leży na kanapie <3.
Udział w zbiórce na ich potrzeby: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/3rottki
Karma: https://zwierzakom.pl/…/Brit-Care-Dog-Show-Champion-S…/1369…
Suplementy:
Mączka z małży nowozelandzkich: https://zwierzakom.pl/…/Maczka-z-malzy-nowozelandzkich-…/257
Czarci pazur: https://zwierzakom.pl/…/Diabelski-pazur-BIO-organiczny-…/876
Olej z dzikiego łososia: https://zwierzakom.pl/…/Olej-z-dzikiego-lososia-z-Alask…/314 a w przypadku całej trójki najlepiej sześciopak: https://zwierzakom.pl/…/SZESCIOPAK-Olej-z-dzikiego-los…/1049 
Olej Omega3: https://zwierzakom.pl/…/Olej-Omega3-dla-psow-i-kotow-50…/316 a w przypadku całej trójki najlepiej sześciopak: https://zwierzakom.pl/…/SZESCIOPAK-Olej-Omega3-dla-pso…/1240.

W adresie do wysyłki prosimy podawać od razu: Centrum Zwierzak, ul. Iglasta 44/46, 92-736 Łódź,
Telefon 601 721 101

Tytułem wsparcia naszych działań możecie również dokonać wpłaty na konto bankowe: Pomorska Fundacja Rottka: 53 1090 1098 0000 0001 0587 2375 z dopiskiem: psy z lasu
przelewy zagraniczne: kod SWIFT (BIC code): WBKPPLPP
Pay Pal: fundacja@rottka.pl
#rottka #pomocrottweilerom #psyzlasu

Charakterystyka:
Polecamy:
Płeć: pies
Zdolność płciowa: kastrowany
Wiek: 2  lata
Lokalizacja: Łódź
Wolontariusz: Katarzyna Tomasik
Do domu z ogrodem

Prawa autorskie   Pomorska Fundacja Rottka ©  2007 - 2019   Ochrona danych
Online  20