www.rottka.pl --> W nowym domu - Roki (Bazuki Catani)

Pomorska Fundacja Rottka
KRS: 0000264192
REGON: 220298294
NIP: 585-14-26-492
80-236 Gdańsk,
Aleja Grunwaldzka 5
tel. 603 039 243
E-mail: fundacja@rottka.pl

W nowym domu

Roki (Bazuki Catani)

Nr adopcji: P/001072/2018

Roki (Bazuki Catani) w swoim domu sprawiał problemy, które w dużej mierze wynikały z braku doświadczenia opiekunów. Zarówno oni, jak i pies byli mocno zagubieni, dlatego zdecydowaliśmy się mu pomóc znaleźć dom na resztę życia. To rottkowy nastolatek, ma półtora roku. Jeszcze niedoświadczony i zupełnie nie posiadający kompetencji społecznych. Nie umie komunikować się z psami i boi się nieznajomych osób. Chcąc poczuć się mocniejszym w tej sytuacji, atakuje. Po trzech dniach dość łatwo przekonał się do nowej opiekunki, Marty. Młody, nieukształtowany i potrzebujący sporo pracy i wysiłku doświadczonej osoby, by zmienić jego wykrzywione obecnie postrzeganie świata. Gdy kogoś pozna, pokazuje jaki jest naprawdę. Bardzo słodki, chce się przymilać i szuka wsparcia - trzeba mu go udzielić, a wtedy pies staje się bardzo posłuszny i bardzo ładnie się komunikuje. Największe opory ma wobec mężczyzn. Jego problem adaptacyjny zrodził się w okresie dojrzewania, gdy uczestniczył w szkoleniu. Szkoleniowiec źle traktował psa, szarpał go, próbował siłowo zmusić do posłuszeństwa i pies stracił zaufanie do ludzi. Problem urósł do tego stopnia, że pies stał się niebezpieczny. Bardzo pogubiony.

W odpowiedzialnych rękach to może być świetny pies, który wobec swojego opiekuna będzie bardzo lojalny. Jest wesoły, zaprasza do zabawy, bryka czasami jak szczeniak i wtedy widać jak młody jest to pies i jak wiele przed nim. Jednak nie każde warunki będą dobre dla niego. Jest psem kanapowym, ma swoje zabawki, poduszki, jest bardzo zadbany, miał na zawołanie dostęp do ogrodu i mógł wychodzić wiele razy dziennie.

Gdy trafi do takiego domu, znacznie ułatwi mu to adaptację i takiego domu dla niego szukamy, najchętniej bez innych zwierząt, bez dzieci. Roki w tej chwili nie jest gotowy na kontakt z psem, ale niewykluczone, że się przekona i z czasem nauczy komunikować z innymi przedstawicielami gatunku. Nowy właściciel powinien z psem pracować pod opieką dobrego trenera, powinien udać się na "klasy komunikacji" lub sam być na tyle doświadczony, aby poradzić sobie z wychowaniem Rokiego.

Pies jest zaszczepiony, ma wykonany rozszerzony komplet badań z krwi i moczu i czeka na odpowiedzialny dom.

Jeżeli ktoś tak jak my chciałby pomóc młodziakowi, bardzo prosimy o wsparcie.
Tytuł: Darowizna ROKI
Pomorska Fundacja Rottka
Konto bankowe: 53 1090 1098 0000 0001 0587 2375
przelewy zagraniczne: kod SWIFT (BIC code): WBKPPLPP
Pay Pal: fundacja@rottka.pl
#rottka #pomocrottweilerom #rottweiler

Obecnie jest okres rozliczania PIT-ów. Prosimy o pomoc, abyśmy mogli reagować w sytuacjach, gdy potrzeba natychmiastowej pomocy.

 

Charakterystyka:
Polecamy:
Płeć: pies
Zdolność płciowa: kastrowany
Wiek: 2  lata
Lokalizacja: Dom SieRottka - woj. Pomorskie
Wolontariusz: Katarzyna Tomasik
Do mieszkania
Do domu z ogrodem

Prawa autorskie   Pomorska Fundacja Rottka ©  2007 - 2019   Ochrona danych
Online  12