www.rottka.pl --> W nowym domu - Baker

Pomorska Fundacja Rottka
KRS: 0000264192
REGON: 220298294
NIP: 585-14-26-492
80-236 Gdańsk,
Aleja Grunwaldzka 5
tel. 603 039 243
E-mail: fundacja@rottka.pl

W nowym domu

Baker

Nr adopcji: P/001066/2017

"Tylko przypadek może wyglądać jak wysłannik losu"


Pani lek. wet. Sylwia Suchoszek stanęła na drodze 5-letniego rottweilera Bakera właśnie przez zupełny przypadek i stała się dla niego wysłannikiem losu. Właściciel psa pojawił się w gabinecie w związku z koniecznością zakupu preparatu przeciw kleszczom. Zwykła rutynowa wizyta, jakich w gabinetach weterynaryjnych bez liku. Pani Doktor dzięki przeczuciu, a może i wyjątkowej empatii (bo w zrządzenia losu już nie wierzymy) poświęciła właścicielowi pacjenta minutę dłużej, niż wymagały tego jej obowiązki. Wysłuchała opowieści Pana, którego w ostatnim czasie życie nie rozpieszczało, a Bakera doprowadziło do punktu, w którym obecnie się znajduje.
Baker został kupiony jako młodziutkie szczenię i nigdy nie sprawiał swoim właścicielom kłopotów. Pięknie jeździ samochodem, zachowuje czystość w domu, chodzi na smyczy, umie chodzić w kagańcu, pozwala wykonywać przy sobie zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne. Nie lubi kotów, ale któż z nas jest doskonały? Nie przepada za oddawaniem zabawek i zaglądaniem mu do miski, ale są to problemy, który rozsądny i mądry człowiek, szybko rozwiąże metodami pozytywnymi. Co takiego zmieniło się w szczęśliwym życiu Bakera, że Pani Doktor poprosiła o pomoc Fundację? W życiu ludzko-psiej rodziny wydarzyła się tragedia i zmarła żona Pana, a ukochana Pani Bakera. Od tego momentu wypieszczony rottek zamieszkał w kojcu, a swojego Pana widuje tylko w weekendy. Niestety rodzaj wykonywanej przez Właściciela pracy nie pozwala mu na sprawowanie innej opieki nad psem. Oczywiście pies ma zapewnioną miskę z jedzeniem oraz wodę, ale nie jest to życie jakie powinien prowadzić jakikolwiek pies.


Dla Bakera szukamy nowego domu. Domu, w którym nie będzie musiał przez 5 dni w tygodniu czekać na Pana, wypatrywać go zza krat i tęsknić. Domu, w którym będzie członkiem rodziny (tak jak kiedyś). Baker ma ogromne szczęście do spotykania wspaniałych ludzi na swojej drodze, więc mamy nadzieję, że i tym razem los będzie mu przychylny, a gdzieś tam czeka na niego Nowy Właściciel. Tym razem my pomożemy przypadkowi.
Na zdjęciach Baker ze swoim wysłannikiem losu – Panią Doktor Sylwią Suchoszek.

Charakterystyka:
Polecamy:
Płeć: pies
Zdolność płciowa: nie kastrowany
Wiek: 5  lat
Lokalizacja: Ruda Śląska - woj. Śląskie
Wolontariusz: Katarzyna Tomasik
Do domu z ogrodem

Prawa autorskie   Pomorska Fundacja Rottka ©  2007 - 2019   Ochrona danych
Online  14