www.rottka.pl --> W nowym domu - Thor

Pomorska Fundacja Rottka
KRS: 0000264192
REGON: 220298294
NIP: 585-14-26-492
80-236 Gdańsk,
Aleja Grunwaldzka 5
tel. 603 039 243
E-mail: fundacja@rottka.pl

W nowym domu

Thor

Nr adopcji: P/001059/2017

Thor to około 4 letni, kastrowany mieszaniec rottweilera. Przez obecną opiekunkę został adoptowany z Pomorskiej Fundacji Rottka w 2014 roku. Z powodu pogorszenia stanu zdrowia opiekunki Thor szuka domu. Na CITO!! Ma tylko 2 tygodnie! Szukamy domu stałego lub tymczasowego.

Thor waży zdecydowanie za dużo (55 kg), ale przy odpowiedniej dawce ruchu szybko uzyska prawidłową wagę. Ruch jest mu niezwykle potrzebny, gdyż od kilku miesięcy w ogóle nie był wyprowadzany poza teren ogrodu. To spowodowało, że znudzony i sfrustrowany Thor zaczął notorycznie uciekać z posesji i siać postrach wśród okolicznych mieszkańców. Wykorzystuje każdy moment gdy furtka jest uchylona, bo ktoś zapomniał jej zamknąć i ucieka. Wtedy jest kompletnie nieodwoływalny. Warto podkreślić, że sam nie ucieka, nie podkopuje się, nie wyskakuje, za to zawsze skorzysta z niefrasobliwości ludzkiej i otwartej bramy. Thor to generalnie bardzo grzeczny psiak. Ukończył kurs PT, ale było to dość dawno i treningi nie były kontynuowane. Reaguje na takie komendy jak: siad, gleba (waruj), czekaj, zostań, nie rusz, do mnie, spokojnie, łapa, przytul się. Jedzenie z ręki podejmuje delikatnie, chyba że ręka podaje jego ukochane surowe mięso. Jednak po upomnieniu komendą „spokojnie” jest w stanie opanować się. Thorek bardzo lubi jeździć samochodem, w aucie jest bardzo grzeczny, kładzie się lub opiera pysk na ramieniu kierowcy i tak podróżuje. Uwielbia ludzi. Na obcych reaguje ogromną radością, chce się bawić, rozdaje buziaki. Weterynarza również uwielbia, jest bardzo spokojny, daje sobie bez problemu wykonać wszelkie zabiegi pielęgnacyjne. Czesanie toleruje ale nie jest jego największym fanem.

Dla Thora szukamy domu bez dzieci, gdyż za nimi nie przepada. Na spacerach ignoruje mijane psy, ludzi, samochody i rowery chyba, że inny pies go prowokuje. Wtedy atakuje, ale po to by przewrócić psa na ziemię i przytrzymać, by pokazać przeciwnikowi kto jest górą. Gdy atakuje psa jest nieodwoływalny. Wprowadzony rozsądnie w grupę psów bawi się z nimi i sprawia mu to dużą przyjemność. Mieszka w domu z 20 kilogramową suczką. Koty „swoje”, przebywające w domu mogą mu chodzić po głowie albo strzelić łapą w pysk bez konsekwencji. Koty poza domem goni. Pozostawiony w domu zachowuje czystość, nie niszczy, nie szczeka i nie wyje. Nie broni zabawek, miski ani kości. Thor przebywa w Gdyni.

Zainteresowanych adopcją Thora prosimy o wypełnienie ankiety przedadopcyjnej https://www.dropbox.com/…/ankieta%20przedadopcyjna%202017%2… i przesłanie jej na adres fundacja@rottka.pl.

Kontakt w sprawie adopcji: Katarzyna 603 039 243.

Charakterystyka:
Polecamy:
Płeć: pies
Zdolność płciowa: kastrowany
Wiek: 4  lata
Lokalizacja: Woj. Pomorskie
Wolontariusz: Katarzyna Tomasik
Do mieszkania
Do domu z ogrodem

Prawa autorskie   Pomorska Fundacja Rottka ©  2007 - 2019   Ochrona danych
Online  10