www.rottka.pl --> W nowym domu - Esperanza zdrobniale Espera (z hiszp. nadzieja)

Pomorska Fundacja Rottka
KRS: 0000264192
REGON: 220298294
NIP: 585-14-26-492
80-236 Gdańsk,
Aleja Grunwaldzka 5
tel. 603 039 243, 600 679 240
E-mail: fundacja@rottka.pl

W nowym domu

Esperanza zdrobniale Espera (z hiszp. nadzieja)

Nr adopcji: S/001046/2017

Suczka odebrana interwencyjnie z fabryki psów. Z pierwszych informacji wiemy, ze Esperka jest bardzo zalękniona, wycofana. Przeżyła prawdziwy koszmar w pseudohodowli. Szukamy dla niej domu stałego, tymczasowego lub chociażby wirtualnego opiekuna.

Kontakt:

Katarzyna 603 039 243, fundacja@rottka.pl

 

W związku z tak licznymi zaniedbaniami ze strony właściciela niosącymi znamiona znęcania się nad zwierzętami inspektorzy Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wspólnie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii w asyście Policji odebrali „opiekunowi” psy.

Kochani! Wśród odebranych psów jest 8! rottweilerów. TOZ zwrócił się do nas o wsparcie, a my nie mogliśmy pozostać obojętni.

Okazało się, że rottweilery, które wzięliśmy pod opiekę są zalęknione, bardzo zaniedbane, wychudzone, niektóre chore. Chwilowo przewieźliśmy je do hotelu Centrum Zwierzak w Łodzi. Przy tej okazji mogliśmy się przekonać jak poważny jest stan psychiczny psów. Zestresowane już samym kontaktem z człowiekiem wymiotowały, sikały pod siebie i miały rozwolnienie. Część psów trzeba było wynosić z samochodu na rękach. Sparaliżowane strachem nie były w stanie zrobić samodzielnie nawet kroku! Stan niektórych jest wysoce niepokojący. Ucierpiały psychicznie i doznały krzywdy fizycznej. Są niedożywione, wymagające pilnej opieki weterynaryjnej. Jeszcze nie wiemy dokładnie w jakim stopniu te zaniedbania odbiły się na ich zdrowiu.
Większość żyła w małych kojcach, taplając się w błocie. Jeden uwiązany na łańcuchu dopiętym do kolczatki!

Charakterystyka:
Polecamy:
Płeć: suka
Zdolność płciowa: sterylizowana
Lokalizacja: Woj. łódzkie
Wolontariusz: Katarzyna Tomasik
Do domu z ogrodem

Prawa autorskie   Pomorska Fundacja Rottka ©  2007 - 2018   Ochrona danych
Online  13