www.rottka.pl --> Adopcja - Rufus już zupełnie zdrów czeka na dom!

Pomorska Fundacja Rottka
KRS: 0000264192
REGON: 220298294
NIP: 585-14-26-492
80-236 Gdańsk,
Aleja Grunwaldzka 5
tel. 603 039 243
E-mail: fundacja@rottka.pl

Szukam nowego domu

Rufus już zupełnie zdrów czeka na dom!

Nr adopcji: P/00447/2012

Rufus leżał na poboczu drogi przez 12 godzin i nikt nie zareagował na to, że pies kona. Został potrącony, a w zasadzie przejechany przez samochód, kierowca pewnie nawet nie zwolnił, już nie mówiąc o tym, że się nie zatrzymał, aby pomóc psu.
Dzięki wolontariuszom Fundacji Azylu pod Psim Aniołem, Rufus trafił do Elwetu w Warszawie, gdzie przeszedł skomplikowane operacje przednich łap, obie miały złamania zupełne, operacja to koszt ok. 3500 zł.

Tak łapy, jak i sam pies były w dramatycznym stanie, poskładano je, zagipsowano, Rufus pod czułą opieką lekarzy i wolontariuszy wracał do zdrowia. W klinice zapamiętano go jako bardzo przyjaznego psa, który szybko reagował na podjęte leczenie, jakby w podzięce za ofiarowany ratunek i szansę na życie.
Kiedy mógł już opuścić klinikę, Rufus został przewieziony do hotelu dla psów w Radomsku, prowadzonego przez weterynarza, miał tam doskonałą opiekę. Niestety wdało się pod gips zakażenie i tylko przytomność prowadzącego hotel lekarza uratowała psa po raz kolejny. Strach pomyśleć, co by jeszcze mogło mu się zdarzyć, gdyby pies trafił gdzie indziej i gdyby nie udzielono mu natychmiastowej pomocy. Szybka reakcja, ściągnięcie gipsu i zastosowana antybiotykoterapia powstrzymały rozwijający się stan zapalny i uratowały wysiłki i efekty pracy lekarzy z Elwetu. Po raz kolejny okazało się, że ten pies w całej swojej dramatycznej sytuacji ma jednak niebywałe szczęście. My temu szczęściu tylko trochę pomagamy, ale bez ludzi spieszących mu na ratunek, samo szczęście nie miałoby szans.

Mamy nadzieję, że dzięki opiece i zaangażowaniu obu fundacji, Rufusa czekają już teraz tylko dobre dni. Nie stanie się tak, jeśli na jego drodze nie staną jeszcze inni dobrzy ludzie, chcący wesprzeć go finansowo. Bardzo prosimy o pomoc dla tego psa. W razie pytań: fundacja@rottka.pl.

Obecnie Rufus jest juz nieco innym psem niż był na początku. Łapki wygoiły się zupełnie, chodzi na spacery, wiemy że potrafi obdarzyć przyjaźnią innego psa a raczej sukę, bo przez chwilę miał współlokatorkę którą uwielbiał. Osoby, które miały z nim kontakt, piszą że to przyjacielski i otwarty pies. Podczas wizyt kontrolnych poznawał personel klinik i z entuzjazmem się witał. Nikt z wolontariuszy, którzy wozili go na badania i w różne miejsca nie miał z Rufusem problemów. Rufus ładnie zachowuje czystość w pomieszczeniu, ale spacery muszą być dość częste. Pies raczej dla osoby, która zna charakter rottweilerów.
Jest młody, śliczny i najwyższy czas, aby znalazł dom. Kto chciałby takiego słodkiego psa?

Charakterystyka:
Polecamy:
Płeć: pies
Zdolność płciowa: kastrowany
Wiek: 3  lata
Lokalizacja: Ostromecko obok Bydgoszczy
Wolontariusz: Katarzyna Tomasik
Tylko z sukami
Do mieszkania
Do domu z ogrodem

  Komentarze do "Rufus już zupełnie zdrów czeka na dom!"

szok!!!szok!!!
jakim to trzeba byc draniem zeby nie zatrzymac sie i nie pomoc !!!w glowie mi sie to nie miesci!!!z calego serca zycze takim gnojom aby ich spotkalo to samo!!!za male kary w Polsce sa dla tego typu gnoi-inaczej ich nazwac nie mozna.
  Autor komentarza: wlascicielka oddanego rotka   2012-12-28 20:38:06   46.112.140.246

Pozostałe komentarze do "Rufus już zupełnie zdrów czeka na dom!"

send mail

send mail
send mail
Wyślij informację e-mailemx
Tutaj możesz zawiadomić znajomego o ciekawej informacji, lub inną osobę, o której wiesz, że jest zainteresowana tą tematyką.
Szukam nowego domu: Rufus już zupełnie zdrów czeka na dom!
Wpisz znaki widoczne poniżej na obrazku zachowując odpowiednio wielkość
Reload Image
Captcha image
Rubryki zaznaczone (*) są wymagane
Kontakt w sprawie adopcjix
Jeśli masz pytanie w sprawie adopcji, wypełnij formularz, a w możliwie krótkim czasie udzielimy wyczerpującej odpowiedzi.

Adopcja: Rufus już zupełnie zdrów czeka na dom!

Wpisz znaki widoczne poniżej na obrazku zachowując odpowiednio wielkość
Reload Image
Captcha image
Pola zanaczone * są obowiązkowe, pozostałe bardzo wskazane ułatwiające kontakt.

Twój komentarz do Rufus już zupełnie zdrów czeka na dom!x
Aby dodać komentarz należy wypełnić pola komentarz i podpis.
Twój komentarz zostanie wyemitowany po zatwierdzeniu jego treści przez moderatora.

Wpisz znaki widoczne poniżej na obrazku zachowując odpowiednio wielkość
Reload Image
Captcha image
Pola zanaczone * są obowiązkowe, pozostałe bardzo wskazane ułatwiające kontakt.

Prawa autorskie   Pomorska Fundacja Rottka ©  2007 - 2019   Ochrona danych
Online  18