www.rottka.pl --> Adopcja - Wicia

Pomorska Fundacja Rottka
KRS: 0000264192
REGON: 220298294
NIP: 585-14-26-492
80-236 Gdańsk,
Aleja Grunwaldzka 5
tel. 603 039 243, 600 679 240
E-mail: fundacja@rottka.pl

Szukam nowego domu

Wicia

Nr adopcji: S/001044/2017

„Aby kochać psim sercem, trzeba patrzeć boskimi oczami” - mówi chińskie przysłowie. Niestety właściciele 40-kilogramowej suczki Wici chyba go nie znali. Rottweilerka w średnim wieku błąkała się pod bramą „Małego Pekinu” na Wólce Kossowkiej ok. 4 rano (zwanym też China Town), przerażona – nową sytuacją, a także starym, nieszczęśliwym życiem. Grzeczna, spokojna i cicha, nieśmiało dopomagała się pieszczot ze strony człowieka, nie jest chuda, z to okropnie brudna i paskudnie śmierdząca. Nie zna niczego oprócz swojego poprzedniego miejsca zamieszkania (cudem się stamtąd uratowała), obce są jej zasady panujące w ludzkim świecie. Obroża i szelki wywołują w niej lęk i natychmiastowe zahibernowanie, gdy bardzo się boi ostrzegawczo powarkuje. Pomimo, że nikt nie zadbał o jej higienę, potrzeby fizjologiczne załatwia tylko na zewnątrz. Wicia może mieć około 5 lat, może też wygladać na starszą niż jest w rzeczywistości, poprzez trudne warunki życia.

Dobrzy ludzie, którzy otoczyli ją opieką, pomogli nam zatroszczyć się o nią i przewieźli Wicię do weterynarza. Diagnoza wykazała guza śledziony, mocno krwawiącego sutka, a macicę z ogromnymi zrostami i ranami. Niewątpliwie świadczy to, że suczka była rozmnażana wielokrotnie, najprawdopodobniej przy każdej cieczce. W lecznicy weterynaryjnej zostały wykonane badania, morfologia i biochemia pozwoliła na przeprowadzenie wieloetapowej operacji: sterylizacja, usunięto guzy (czekamy na wyniki badań histopatologicznych) – sama operacja trwała aż 2,5 godziny.

W chwili obecnej Wicia przebywa w lecznicy gdzie dochodzi do siebie, niestety jest bardzo zestresowana, warczy, boi się, unika kontaktu. Jest słabo obsługiwalna i pozostaje w kagańcu. PILNIE poszukujemy doświadczonego domu tymczasowego, który pozytywnymi metodami i cierpliwością otworzy suczkę na świat i pokaże, że bywają też ludzie dobrzy, kochający i opiekuńczy.

Niezmiernie się cieszymy, że Wicia stanęła na drodze ludzi, którym psi los nie jest obojętny, jej stan zdrowia zagrażał życiu i gdyby nie miała tyle szczęścia… aż strach pomyśleć  :(.


---------------------------------------------------
MUSIMY JĄ ZABRAĆ W SOBOTĘ Z KLINIKI!!! Jeśli nie znajdzie się dom tymczasowy, będziemy rozważać hotel, na razie nie mamy na to środków. Prosimy o udostępnianie!
---------------------------------------------------

Każda złotówka jest na wagę złota – musimy opłacić rachunki w lecznicy (operacja, badania krwi, histopatologia, pobyt w klinice), a także potrzebujemy funduszy na transport oraz utrzymanie Wici – suki, która uciekła z „Małego Pekinu” szukając lepszego życia.

#rottka #pomocrottweilerom #rottweiler

Na życzenie podajemy nr konta. Tytuł: WICIA
Pomorska Fundacja Rottka
Konto bankowe: 53 1090 1098 0000 0001 0587 2375
przelewy zagraniczne: kod SWIFT (BIC code): WBKPPLPP
Pay Pal: fundacja@rottka.pl

 

UWAGA: ogłoszenie ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Zastrzegamy sobie podpisanie umowy adopcyjnej według własnego uznania tylko z wybraną przez nas osobą, jak również anulowanie ogłoszenia bez podawania przyczyny.

Charakterystyka:
Polecamy:
Płeć: suka
Zdolność płciowa: sterylizowana
Wiek: 5  lat
Wolontariusz: Katarzyna Tomasik
Do mieszkania
Do domu z ogrodem
Pod wirtualną adopcją "Laura"

  Komentarze

Brak komentarzy

send mail

send mail
send mail
Wyślij informację e-mailemx
Tutaj możesz zawiadomić znajomego o ciekawej informacji, lub inną osobę, o której wiesz, że jest zainteresowana tą tematyką.
Szukam nowego domu: Wicia
Wpisz znaki widoczne poniżej na obrazku zachowując odpowiednio wielkość
Reload Image
Captcha image
Rubryki zaznaczone (*) są wymagane
Kontakt w sprawie adopcjix
Jeśli masz pytanie w sprawie adopcji, wypełnij formularz, a w możliwie krótkim czasie udzielimy wyczerpującej odpowiedzi.

Adopcja: Wicia

Wpisz znaki widoczne poniżej na obrazku zachowując odpowiednio wielkość
Reload Image
Captcha image
Pola zanaczone * są obowiązkowe, pozostałe bardzo wskazane ułatwiające kontakt.

Twój komentarz do Wicia x
Aby dodać komentarz należy wypełnić pola komentarz i podpis.
Twój komentarz zostanie wyemitowany po zatwierdzeniu jego treści przez moderatora.

Wpisz znaki widoczne poniżej na obrazku zachowując odpowiednio wielkość
Reload Image
Captcha image
Pola zanaczone * są obowiązkowe, pozostałe bardzo wskazane ułatwiające kontakt.

Alternative Content

Alternative Content

Prawa autorskie   Pomorska Fundacja Rottka ©  2007 - 2017   Ochrona danych
Online  6