www.rottka.pl --> Adopcja - Ramzes 02

Pomorska Fundacja Rottka
KRS: 0000264192
REGON: 220298294
NIP: 585-14-26-492
80-236 Gdańsk,
Aleja Grunwaldzka 5
tel. 603 039 243, 600 679 240
E-mail: fundacja@rottka.pl

Szukam nowego domu

Ramzes 02

Nr adopcji: P/001012/2016

Ramzes to około 9-letni, wspaniały mieszaniec kaukaza, stateczny i zrównoważony pies. Szuka doświadczonego opiekuna, którego nie odstrasza fakt, że Ramzes potrzebuje czasu by zaufać człowiekowi. To zdecydowany pies, który w stosunku do obcych osób bywa często nieufny. Pierwszego dnia pobytu w Domu SieRottka powarkiwał z kojca na swoich nowych opiekunów. Pozwolił wejść do kojca, wsypać karmy, dolać wody, ale chował się wtedy w budzie i wyraźnie ostrzegał, że nie jest gotowy na bliższy kontakt. Opiekunowie niczego na nim nie wymuszali, przemawiali łagodnie i już w kolejnych dniach widać było postęp. Ramzes nabrał przekonania, że nowi opiekunowie mają pokojowe zamiary. Tak zaczęła rodzić się przyjaźń między nimi.
Jednak nikogo z gości opiekunów nigdy nie zaakceptował - każdy obcy podchodzący do kojca jest traktowany jak intruz, zostaje oszczekany. Nie ma mowy, by obca osoba go pogłaskała. To lojalny ochroniarz, bardzo terytorialny pies, strzegący swojego pana i jego dobytku. Nie zaakceptował nawet osoby, która przez kilka miesięcy pomagała w hotelu przy psach i bardzo starała się zdobyć jego zaufanie.
Ramzes jest przepięknym psem o lśniącej, kremowej sierści. Nawet w deszczowe dni wraca z wybiegu do kojca czysty. To dostojny czyścioszek, który kałuże omija szerokim łukiem. Po obejściu ogrodu i sprawdzeniu czy wszystko jest na swoim miejscu, najczęściej kładzie się i obserwuje otoczenie. Jeśli ktoś obcy zbliży się do furtki, Ramzes podchodzi do nieznajomego i przygląda się. Jeśli obca osoba się oddali, Ramzes tylko obserwuje, jeśli natomiast ktoś podejdzie zbyt blisko - wtedy alarmuje swoich opiekunów. Nie ma tendencji do ucieczek, nie kopie dziur, nie hałasuje bez potrzeby. Kojec i ogród to jego bezpieczna oaza. Z racji wieku i wielkości powinien dostawać suplementy na stawy. Pozwala wykonywać przy sobie niezbędne zabiegi pielęgnacyjne, jednak nie lubi, gdy trwają zbyt długo. To pies, któremu należy okazać szacunek, cierpliwość i zrozumienie, a on odwdzięczy się tym samym. Wymaga zapoznania przed adopcją, osoba zainteresowana musi go poznać i zdecydować czy podejmie wyzwanie, bo Ramzes naprawdę budzi respekt. Jest w stanie zaakceptować nowych opiekunów, choć niektórym może być trudno w to uwierzyć gdy zobaczą nieprzyjaźnie nastawionego przy pierwszym kontakcie psa. Jedyne, czego potrzeba to czasu, zrozumienia i cierpliwości.

Bardzo prosimy o pomoc w utrzymaniu Ramzesa (karma, suplementy, leczenie) można go zaadoptować wirtualnie, dokonać wpłaty z tytułem Ramzes na konto Pomorskiej Fundacja Rottka:
53 1090 1098 0000 0001 0587 2375
przelewy zagraniczne: kod SWIFT (BIC code): WBKPPLPP
Pay Pal: fundacja@rottka.pl lub przesłanie dla niego karmy.

 

UWAGA: ogłoszenie ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Zastrzegamy sobie podpisanie umowy adopcyjnej według własnego uznania tylko z wybraną przez nas osobą, jak również anulowanie ogłoszenia bez podawania przyczyny.

Charakterystyka:
Polecamy:
Płeć: pies
Zdolność płciowa: kastrowany
Wiek: 9  lat
Lokalizacja: Dom SieRottka - woj. pomorskie

Dom tymczasowy: Dom SieRottka

Wolontariusz: Marta Pogorzelska
Do domu z ogrodem
Do kojca

  Komentarze do "Ramzes 02"

Raziczek
Mój kochany Raziczek
  Autor komentarza: Crys   2016-04-18 07:12:07   77.252.189.18

send mail

send mail
send mail
Wyślij informację e-mailemx
Tutaj możesz zawiadomić znajomego o ciekawej informacji, lub inną osobę, o której wiesz, że jest zainteresowana tą tematyką.
Szukam nowego domu: Ramzes 02
Wpisz znaki widoczne poniżej na obrazku zachowując odpowiednio wielkość
Reload Image
Captcha image
Rubryki zaznaczone (*) są wymagane
Kontakt w sprawie adopcjix
Jeśli masz pytanie w sprawie adopcji, wypełnij formularz, a w możliwie krótkim czasie udzielimy wyczerpującej odpowiedzi.

Adopcja: Ramzes 02

Wpisz znaki widoczne poniżej na obrazku zachowując odpowiednio wielkość
Reload Image
Captcha image
Pola zanaczone * są obowiązkowe, pozostałe bardzo wskazane ułatwiające kontakt.

Twój komentarz do Ramzes 02x
Aby dodać komentarz należy wypełnić pola komentarz i podpis.
Twój komentarz zostanie wyemitowany po zatwierdzeniu jego treści przez moderatora.

Wpisz znaki widoczne poniżej na obrazku zachowując odpowiednio wielkość
Reload Image
Captcha image
Pola zanaczone * są obowiązkowe, pozostałe bardzo wskazane ułatwiające kontakt.

Alternative Content

Alternative Content

Prawa autorskie   Pomorska Fundacja Rottka ©  2007 - 2017   Ochrona danych
Online  8